MEXIKO (CANCÚN) 3/2007 1.část

 

 

 

MEXIKO (CANCÚN)

 

Cancún je lázeňské město na pobřeží státu Quintana Roo na jihovýchodě Mexika, oblíbená turistická destinace. Je omýván vodami Karibského moře. V současné době je to město s největším počtem hotelových pokojů v Mexiku.

 

Na první pohled je Cancún běžnou metropolí s velikým středem města a zónou hotelů. Dalo by se však říci, že Cancúny jsou dva - město a ostrov, dvě místa se společným jménem a historií. Pro většinu návštěvníků je ale Cancún jen jeden - ten na moři. Ostrov je celkem 18 km dlouhý a s pevninou je spojen dvěma mosty.

 

Díky "placatosti" Yucatánu (poloostrov, kterému Cancún náleží) tady nehrozí prudké klesání mořského dna.

 

Yucatán je středoamerický polooostrov vybíhající mezi Mexickým zálivem a Karibským mořem. Většina poloostrova náleží Mexiku ( táty Campeche, Yucatán, Quintana Roo), na jihu pak leží Belize a zasahuje Guatemala. Východní pobřeží poloostrova lemuje Mezoamerický korálový útes, druhý největší korálový útes na Zemi. Většinu území tvoří Yucatánská nížina, která je pokryta tropickým deštným pralesem. Jejím pokladem jsou vápence s četnými zatopenými jeskyněmi. Yucatánské lesy ukrývají řadu nádherných archeologických zón, zejména pyramid, např. Uxmal a Chichén Itzá. Leží zde dvě letoviska - Cancún a Mérida.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A už letíme...

 

Na letišti ...tyhle klobouky u "normálních" Mexičanů nenajdete, je to ale oblíbený suvenýr pro turisty.

 

Miluju dlouhé cesty... :-)

 

Jsme ubytovaní v luxusním (jak jinak) hotelu Meridien. Hned se musím podívat, jak to tady vypadá:-). Už se stmívá, a musím jít spát...

 

Snídaně budou asi dobré:-)

 

A tohle je pohled na pláž po ránu, už se těším:-)

 

 

 

 

 

 

 

Hotel je opravdu luxus se vším všudy.

 

 

 

Trochu relaxace na balkóně...

 

 

 

No, tak se jdu trochu projít:-)

 

 

 

.... a pak zas zpátky do hotelu...

 

A tohle už je můj pokoj...

 

 

 

 

 

No, trochu nepořádek....

 

Opět pohled z balkónu....

 

 

Pohled na bar u pláže

 

 

 

Jedeme do města trochu nasát "mexickou atmosféru"

 

 

 

A dát si něco dobrého...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Předkrm zdarma ke každému jídlu...

 

 

 

Večerní Cancún

 

 

Obchoďáky jsou všude stejné, kdo by to fotil:-)

 

 

 

 

Tohle je ve městě takové centrum dění, obchody, kavárny, a u toho největší diskotéka Coco Bongo.

 

Tohle je vchod do diskotéky Coco Bongo, je to největší diskotéka široko daleko, nabízí neskutečné show, vystoupení, neustále se něco děje... buď vám nad hlavami probíhá vzdušná akrobacie, nebo se na lidi snese tisíce nafouknutých balónků, po chvíli zas něco jiného...(to bylo poprvé, co se mi líbilo na diskotéce, ale to předbíham...) Před vchodem každého zkontrolují včetně tašek, aby se dovnitř nedostal nikdo "problémový"... Taky se tam podíváme...později. Bez návštěvy Coco Bongo to tady nejde...

 

 

 

Asi 32 km jižně od centra pevninské části Cancúnu se nachází zoologická zahrada a krokodýlí farma Crococun. V zoologické zahradě si lze prohlédnout nejrůznější druhy zvěře, pavouky i hady.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na

ostrově Cancún je zábavní vodní park "Wet´n Wild", kde je hodně atrakcí, k hlavním z nich ale patří veliký bazén, kde se dá plavat s delfíny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cancún je známý hlavně pozůstatky mayské civilizace, kromě archeologických nalezišť jsou zde i různé atrakce a slavnosti.