INDIE - GOA , 1.část

 

 

        Goa je jedním z turistických klenotů Indie na západním pobřeží.  Je to pás země kokosových palem a zlatistých pláží. Kromě toho patří Goa do významného kulturního dědictví. Původně byla Goa portugalskou kolonií od r. 1510. Po Portugalcích zde zůstala jedinečná symbióza západu a východu. Jsou tady k vidění spíše kostely než obvyklé chrámy a mešity, dokonce se zde konají  i svátky a festivaly stejné jako v Evropě, včetně Vánoc a Velikonoc.

 

        Goa leží 594 km jižně od Mumbaje mezi pohořím Západního Ghátu a Arabským mořem. Goa má rozlohu 3702 km2, tvoří ji 11 provincií (tulukas). Hlavním městem je Panadží. Pěstují se zde hlavně kokosové ořechy, kešu, rýže, ananasy a mango. Goa má celý rok stabilní klima.

 

 

 

 

 

 

Cesta autobusem z letiště...

 

Po příjezdu k hotelu nabízí dočasné ubytování v apartmánech u moře pro ty, kteří by museli jinak čekat, až jim uklidí pokoj. Byla jsem v apartmánu asi 8 hodin, než jsem se mohla ubytovat v hotelu, ale klidně bych zůstala tady:-).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A tohle už je v hotelu.

 

 

 

 

 

 

A přímo z pokoje vyjdeme do areálu hotelu...

 

 

 

 

 

 

 

 

Stánek s ovocem na pláži

 

 

 

 

 

 

 

 

Branou hotelu jsme procházeli několikrát denně, abychom se dostali do města, nebo na nákupy.

 

Přímo v hotelu téměř každý den vystupuje skupina Filipínek, zpívají opravdu nádherně, navíc umí dělat pěknou show. Povídali jsme si hodně o Filipínách, byly nadšené, že jsme tam byli, a vyprávěli, že museli vycestovat jinam, tam by se prý tak dobře neuživily.

 

 

Tohle je jejich manažer. Prý jim všechno zařídí, protože se ho každý bojí:-). To se ani nedivim:-)

 

 

 

 

Jeden večer jsme se zúčastnili "sluchátkové párty". Tak to byla naprostá bomba! V podstatě to byla diskotéka u pláže. U vchodu každý zaplatil tučnou vratnou zálohu a za to vyfasoval sluchátka. Zároveň si mohl vybrat z velkého množství třpytek na tělo a posypat se jak je libo:-). Takže každý v tom šeru docela svítil všemi barvami. Na pláži bylo obrovské plátno, za kterým mohl kdokoli tančit, takže ostatní viděli jeho stín... Hlavní věc je, že hudba hrála pouze do sluchátek. Každý si mohla naladit buď jednu, nebo druhou frekvenci, takže každý mohl poslouchat jinou hudbu, dokonce si nastavit hlasitost...

Když jsem si sundala sluchátka z uší - výsledkem bylo něco šíleného...stačí si představit několik stovek lidí, svíjících se a tančících před obrovským plátnem, ovšem za absolutního ticha! Ještě šílenější pohled byl na tančící pár, kde jeden poslouchá šíleně rychlou dupárnu a druhý ploužák...

Vše bylo ještě proložené tím, že tady - sice tajně, ale snad skoro každý kromě turistů - nabízel tvrdé drogy a podle tance myslím, že je pár lidí koupilo:-)

 

Je to úžasný nápad, jak udělat obrovskou diskotéku a nerušit přitom noční klid:-). Lidi si přijdou na své - hudba jim řve do sluchátek, takže jsou spokojení. Další věc je, že když si chtěl někdo popovídat, nebyl problém, žádná hudba ho nerušila...

 

 

 

 

 

 

 

Typická indická vozítka

 

Večeře va městě na pláži

 

 

 

 

 

Každé ráno jsme chodili na pláž cvičit jógu... Předcvičoval nám zdejší proslulý jogín.

 

 

 

A po cvičení na snídani...

 

Výměna hotelového personálu

 

Za branou na nás čeká objednaný autobus, jedeme do hlavního města Panadží.

 

 

Indie z autobusu....